Inloop 19u30 - Start 20u00
De Partij van de Arbeid en GroenLinks Wageningen nodigen je van harte uit voor een lezing en discussie met Mirjam de Rijk over haar nieuwe boek ‘Gekaapt door het kapitaal’. Mirjam de Rijk is journalist, onder andere voor De Groene Amsterdammer, Volkskrant en Trouw, vakbondsvrouw, oud-directeur van Stichting Natuur en Milieu, voormalig GroenLinks-wethouder in Utrecht en publicist over economie en samenleving.
Al geruime tijd heeft de overheid gekozen voor marktwerking: (semi-)publieke voorzieningen worden overgedragen aan de markt. De Rijk heeft an sich geen bezwaar tegen het bedrijfsleven, maar wél tegen de ontsporingen daarvan. Wereldwijd is er veel geld in omloop en de eigenaren daarvan zoeken naar snelle en hoge rendementen voor hun geld. Onze basisbehoeften zijn hierdoor een verdienmodel geworden voor grote kapitaalkrachtige partijen.
In haar boek beschrijft De Rijk wat de gevolgen daarvan zijn voor enkele sectoren: zorg, onderwijs, wonen en kinderopvang. Investeerders zijn uit op winst en dat gaat ten koste van de kwaliteit van hun producten en diensten, en van verduurzaming. Burgers/consumenten betalen hiervoor de rekening met uitgeholde voorzieningen en hoge prijzen. De Rijk vindt dat de overheid te makkelijk goederen en diensten heeft uitbesteed aan de markt en vindt dat de overheid de regie weer moet terugpakken. In haar boek biedt ze concrete maatregelen om het tij te keren.
Op 16 oktober gaan we hierover in gesprek. We bekijken of we de problematiek herkennen en wat we eraan kunnen doen. Het belooft weer een inspirerende avond te worden, iedereen is welkom!
-Besturen van GroenLinks en Partij van de Arbeid Wageningen-