Binnenkort gaat een inkomensbrigade van start die minima thuis opzoekt. GroenLinks wil dat de inkomensbrigade ook de besparingsmogelijkheden op het terrein van milieu doorneemt. Raadslid Lara de Brito: ‘Goed voor het klimaat is ook goed voor de portemonnee’. GroenLinks roept de maand maart tot ‘Minimamaand’ uit.

Na bijna een jaar lijkt het pleidooi van GroenLinks: Een beter en samenhangend armoedebeleid, eindelijk gehoord te zijn. Het rekenkamerrapport ‘Maximale inzet voor de minima’, dat het GroenLinks pleidooi onderstreept, bleek het laatste duwtje te zijn dat het college nodig had om een mentaliteitswitch te maken. ‘In plaats van halen wordt het kenmerk brengen’, zei wethouder Slegten in de Gelderlander van 19 februari.

Precies een jaar geleden zei raadslid Lara de Brito tijdens een commissie tegen wethouder Henk Slegten: ‘Ik wil de wethouder van Sociale Zaken en Sport uitdagen om er een sport van te maken om het geld te brengen naar de mensen die het hard nodig hebben’. De Brito zegt er nu over: ‘Het lijkt er op dat er –weliswaar voorzichtig- op onze uitnodiging ingegaan wordt, elke stap die de minima vooruithelpt is er een om te vieren’.

GroenLinks is blij met de inkomensbrigade en ook met de intentieverklaring om armoedebeleid integraal aan te pakken en aan een samenhangend beleid te werken. Daarom komt de partij met een voorstel dat voortborduurt op die gedachte: de partij wil een ‘Groene inkomensbrigade’.

Wageningen is net gestart met de campagne ‘Goed klimaat in Wageningen’. Energie besparen is niet alleen goed voor het milieu, maar kan ook geld besparen. Door te combineren krijgt de aanpak meerwaarde. ‘Mensen willen zich wel inzetten voor het milieu maar weten vaak niet hoe, laat staan dat men weet dat het geld kan opleveren. Een ‘Groene inkomensbrigade’ levert winst op voor de minima, het milieu en de gemeente’.

GroenLinks heeft de maand maart uitgeroepen tot ‘Minimamaand’ en gaat dan op bezoek bij instellingen die te maken hebben met armoede. Op het lijstje staat ook de Voedselbank. GroenLinks nodigt ook iedereen uit die zijn of haar verhaal kwijt wil om contact op te nemen. ‘Als we armoede een gezicht geven wordt het moeilijk om weg te kijken. 1500 huishoudens is statistiek, elk kansarm kind is er een te veel’.